Valitse sivu
Pienelläkin panostuksella voi olla suuri vaikutus jonkun hyvinvointiin!

Yhdistyksen SOMELÄHETTILÄÄNÄ toimit yhdistyksen viestinviejänä sosiaalisessa mediassa. Voit auttaa meitä tavoittamaan oikean yleisön eri sosiaalisen median kanavissa klikkaamalla, kommentoimalla, postaamalla tai jakamalla järjestön viestejä. Vapaaehtoiselle tarjoamme täyden tuen ja perehdytyksen/koulutuksen tehtävään.

Käy tutustumassa uusiin vapaaehtoistoiminnan muotoihimme: www.finfamisatakunta.fi/vapaaehtoistoiminta

FinFami Satakunta ry on omaisyhdistys. Toimintaa tehdään yhdistyksen arvoista käsin, joita ovat: Kunnioitus, osallisuus, tasavertaisuus, vaikuttavuus ja läpinäkyvyys. Tarjoamme tietoa, tukea ja toivoa satakuntalaisille psyykkisesti sairastuneiden läheisille vertaisosaamista hyödyntäen. Vapaaehtoistoiminnan kampanjassamme 12.–17.4. esittelemme vapaaehtoistoimintaamme, erityisesti erilaisia etä- ja verkkovapaaehtoistoiminnan tapoja.
Kysy lisää: Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori Salla Ristolainen p. 044 303 63 82 tai [email protected]

TULE TEKEMÄÄN HYVÄÄ, TAKAAMME SINULLE HYVÄN MIELEN!

Lisätiedot ja yhteydenotot

Salla Ristolainen
Salla Ristolainen

Omaistyöntekijä/ vapaaehtoistoiminnan koordinaattori

p. 044 303 6282
[email protected]

Aiheesta muualla

Pin It on Pinterest