Valitse sivu

Tervetuloa seuraamaan FinFami Satakunta ry:n kuuden päivän mittaista vapaaehtoistoiminnan kampanjaa 12.-17.4.2021!

Meillä on nyt tarjolla erilaisia etä- ja verkkovapaaehtoistoiminnan tapoja, joita on mahdollista toteuttaa rajoituksista huolimatta. Etä- ja verkkovapaaehtoistoimintaa voi tehdä helposti kotoa käsin ja omien aikataulujen mukaisesti, mutta saaden tukea ja mentorointia yhdistykseltä. Kuluneen vuoden vallinnut poikkeusaika on tehnyt uudenlaisten vapaaehtoistoiminnan tapojen esiin tuomisen tärkeäksi, jotta voimme paremmin tavoittaa ja auttaa psyykkisesti oirehtivien läheisiä.

Vapaaehtoistoiminnassamme pääset vaikuttamaan psyykkisesti oirehtivien läheisten hyvinvointiin ja tukemaan heidän jaksamistaan. FinFami Satakunta ry on yhdistys, joka tarjoaa tukea, tietoa ja toivoa psyykkisesti oirehtivien läheisille.

Yhdistyksemme kulmakivi on vapaaehtoistoimintamme ja sen sydämenä ovat upeat vapaaehtoistoimijamme. Vapaaehtoistoimijana Sinulla ei tarvitse olla edeltävää osaamista, meiltä saat koulutuksen. Meillä on tarjolla mielenkiintoista toimintaa kivassa porukassa! Innostuitko? Seuraa kampaajamme viikon 15 ajan Face, Insta, Twitter ja www.finfamisatakunta.fi

Yhdistyksemme kulmakivi on vapaaehtoistoimintamme ja sen sydämenä ovat upeat vapaaehtoistoimijamme. Vapaaehtoistoimijana Sinulla ei tarvitse olla edeltävää osaamista, meiltä saat koulutuksen. Meillä on tarjolla mielenkiintoista toimintaa kivassa porukassa! Innostuitko? Seuraa kampaajamme viikon 15 ajan Face, Insta, Twitter ja www.finfamisatakunta.fi

Heräsikö mielenkiintosi vapaaehtoistoimintamme kohtaan?

Ota yhteyttä : Salla Ristolainen p. 044 303 6282 tai [email protected] ja jutellaan lisää!

Kuvassa iloisia ihmisiä sateenvarjojen kanssa kuvaaja Minttu Lehtovaara

Lisätiedot ja yhteydenotot

Salla Ristolainen
Salla Ristolainen

Omaistyöntekijä

p. 044 303 6282
[email protected]

Aiheesta muualla

Pin It on Pinterest